saykar kumlama türkçe English
anasayfa logo
ANASAYFA
ÜRÜNLER
firma logo
FİRMAMIZ
HAKKINDA
referanslar logo
BAZI
REFERANSLARIMIZ
iletisim logo
ULAŞIM
İLETİŞİM
iletisim logo
MAKINA
VİDEOLARI
Kalıp Kumlama

KALIP KUMLAMA HAKKINDA BİLGİLER

Bu sayfada kalıp kumlama işlemi hakkında bilgiler ve bu işlem için gerekli olan makine ve ekipmanların özellikleri bulunmaktadır. Genellikle kalıpların ana malzemesi çelik alaşımlarıdır. Bu nedenle uzun süre baskıya girmeden bekleyen kalıplar korozyona maruz kalabilmektedir. Bunun dışında ise baskı sonrası kalıp yüzeylerinde üretim sürecinin neticesi olarak kalıntılar oluşmaktadır. Örneğin kauçuk kalıplarında baskıdan sonra yüzeyde kauçuk malzemeye ait kalıntılar yapışır. Bu kalıntılar kumlama işlemi ile temizlenmektedir. Kauçuk kalıpları dışında da plastik enjeksiyon kalıpları ve alüminyum enjeksiyon kalıpları gibi kalıplarda da aynı işlem uygulanarak temizlenmektedir. Bu işlemlerde özellikle cam küre gibi kalıp toleranslarını ve geometrisini değiştirmeyecek hassas kumlama sarf malzemeleri kullanılmaktadır. Kalıp kumlama işleminde gerekli olan makine ve ekipmanlar aşağıda resimlendirilmiş olup genellikle kalıbın içine sığabileceği manuel veya otomatik olarak dönen bir döner tablası bulunan bir kumlama kabini bu iş için idealdir.

Sulu Sistem Kalıp Kumlama

Kalıp kumlamada, kuru kumlamaya göre daha hassas işlem gerektiren durumlarda ya da getirdiği avantajlardan yararlanılmak istendiğinde ideal çözüm sulu kumlama tekniğidir. Sulu kumlama, suyun dinamik özelliklerinden yararlanarak daha kaliteli yüzey, hassas ve homojen kumlama, sarf kumunun ömrünü uzatma, tozsuz ve sessiz çalışma imkanı sağlayan en ileri kumlama tekniğidir. Sulu kumlama makinesi alüminyum ekstrüzyon kalıpları, kauçuk kalıpları gibi hassas ve homojen kumlama gerektiren parlak yüzey istenen kalıpların sulu kumlaması için tercih edilmektedir. Firmamız kalıp kumlamada sulu kumlama makinası tavsiye etmektedir.

Saykar, farklı sektörlerde çeşitli Sulu Kumlama Makinaları üretmektedir. Kalıp Sulu Kumlama Makinası, Otomotiv Sulu Kumlama Makinası, Silah Sulu Kumlama Makinası, Kompozit Malzeme Sulu Kumlama Makinası, Kesici Takım Sulu Kumlama Makinesi, Tel Kablo Sulu Kumlama Makinesi, Nükleer Sulu Kumlama Makinesi, Medikal Sulu Kumlama Makinası gibi sektörün önde gelen firmalarına kaliteli ve güçlü sulu kumlama makinaları üretmekteyiz.

***Firmamız Türkiyenin En Çok Tercih Edilen Sulu Kumlama Makinası Üreticisidir ve Makinalarımız CE Belgelidir***

"Saykar Toplam Kumlama Makinası Sayısı 1523"

"Sulu Kumlama Makina Sayısı 157"


SULU SİSTEM KALIP KUMLAMA MAKİNELERİ
Sulu Kumlama Makinası Sulu Kumlama Makinası Sulu Kumlama Makinası
SK 800 Kumlama Makinası SK 1100 Kumlama Makinası SK 1100 S Kumlama Makinası
Video Önizleme
Otomatik Sulu Kumlama - Kalıp - Video

Video Önizleme
Ekstrüzyon Kalıpları Otomatik Kumlama - Video

KALIP KUMLAMA MAKİNELERİ
Kalıp Kumlama Makinesi Enjeksiyonlu Kalıp Kumlama Makinası Kalıp Kumlama Kabini
SK 500 Kumlama Kabini SK 1000 Kumlama Kabini SK 1400 Kumlama Kabini
Saykar Kumlama