saykar kumlama türkçe English
anasayfa logo
ANASAYFA
ÜRÜNLER
firma logo
FİRMAMIZ
HAKKINDA
referanslar logo
BAZI
REFERANSLARIMIZ
iletisim logo
ULAŞIM
İLETİŞİM
iletisim logo
MAKINA
VİDEOLARI
Sulu Kumlama Makinaları

***Saykar Türkiye'nin En Çok Tercih Edilen Sulu Kumlama Makinası Üreticisidir***

"Saykar Sulu Kumlama Makinaları - Suyla Daha İyi"
CE
MEDİKAL SULU KUMLAMA MAKİNASI SK 1100 SULU KUMLAMA MAKİNASI SK 850 IMP IMPLANT SULU KUMLAMA MAKİNASI
Medikal Sulu Kumlama Makinası SK 1100 Sulu Kumlama Makinası Implant Otomatik Sulu Kumlama Makinası
 
SK 1100 S SULU KUMLAMA MAKİNASI SK 1200 S SULU KUMLAMA MAKİNASI
Sulu Kumlama Makinası - Sehpalı Döner Tablalı Sulu Kumlama Makinası
 
SK 2004 UYDU TİP OTOMATİK SULU KUMLAMA MAKİNASI SK 1300 OTOMATİK SULU KUMLAMA MAKİNASI
Sulu Kumlama Makinesi Otomatik Sulu Kumlama Makinası - Otomatik Sulu Kalıp kumlama Makinası
 
KONVEYÖRLÜ SULU KUMLAMA MAKİNASI OTOMATİK TAMBURLU SULU KUMLAMA MAKİNASI
Konveyörlü Sulu Kumlama Makinesi - Namlu Sulu Kumlama Makinası Tamburlu Sulu Kumlama Makinesi - Otomatik sulu kumlama makinası


Saykar Showroom'da Makinelerimizi Görebilir, Numune Çalışması Yapabilir, Öyle Karar Verebilirsiniz.


Saykar Sulu Kumlama Makineleri hassas kumlama işlemleri için tasarlanmış, kullanımı gittikçe yaygınlaşan, tozsuz çalışma imkanı sunan ve malzemeleri istenen yüzey kalitesine ulaştırabilen makinalardır. Sulu Kumlama Makinelerimiz kendi üretimimiz olup, dünyanın farklı ülkelerinde güvenle kullanılmaktadır.

Saykar e-mail
Saykar Telefon
0216 660 14 80

"Saykar Toplam Kumlama Makinası Sayısı 1563"

"Sulu Kumlama Makina Sayısı 167"


Sulu Kumlama Makinelerimizden Özellikle Öne Çıkanlar: Otomatik Sulu Kumlama Makineleri, Uydu Tip Otomatik Sulu Kumlama Makinesi, Otomatik Tamburlu Sulu Kumlama Makinesi, Genel Maksat Sulu Kumlama Makineleri (Daha Hassas, Daha Hızlı ve Daha Avantajlı Özellikleri ile Sulu Kumlama Kabinleri), Portatif Kumlama Makineleri, Otomatik İmplant Sulu Kumlama Makinası sayılabilir.

Video Önizleme

Sulu Kumlama Prosesi
Sulu kumlama çok çeşitli kullanım alanlarında yüksek kalitede yüzey sonlandırma ihtiyacını karşılamak için geliştirilmiş bir kumlama tekniğidir.

Bu yöntem yüzey işlemlerinde kumlama yapmak için, belirli bir oranda su ve sarf kumu karıştırılarak oluşturulan su-kum karışımını kullanır. Karışım haznesinde oluşturulan su-kum karışımı, pompalanarak kumlama tabancasına gönderilir. Kumlama tabancasında yer alan karışım odasında basınçlı hava ile birleşerek yüksek güçte akış oluşturur. Bu akış bor karbür nozul ile hızlanarak kumlama için ideal püskürtmeyi sağlar. Yüzeye çarpan su-kum karışımı işlevini gördükten sonra, tekrar karışım haznesine dökülerek aynı hat üstünde sirküle olarak sürekli kullanıma olanak sağlar.

Kuru kumlamada olduğu gibi, istenilen yüzeyin elde edilmesinde esas işlevi kullanılan sarf kumu yerine getirir. Tercih edilen sarf kumu, şekil ve boyut seçenekleriyle istenilen yüzeyin elde edilmesi için geniş seçenekler ve kontrol imkanı sağlar. Sarf kumu seçiminde yapılacak işlem doğrultusunda öneriler ve teknik bilgiyi sunmaktayız. Sulu kumlama prosesi alternatifleriyle kıyaslandığında son derece temiz ve yüksek kaliteli yüzey sunduğu gibi aynı zamanda nitrasyon işlemini de son derece kolaylaştırır. Sulu kumlama yapılmış yüzeyde nitrojen kolaylıkla difüze olur. Sarf malzemelerinden bahsedecek olursak, kumlama abrasivinin ömrü, hava basıncı, kumlama tabancası sayısı ve kullanım süresi gibi birçok faktöre bağlıdır. Sulu kumlama sistemi kuru kumlama ile kıyaslandığında oldukça düşük miktarda sarf malzemesi kullanır.

Daha önce de belirttiğimiz gibi, akışkan dinamiği sarf kumu partiküllerini yüzeyde kaydırarak daha az agresif ve hassas bir kumlama olanağı sağlar. Su, sarf malzemesinin yüzeyden düzenli akışını sağlayarak kalıp yüzeyini ve geometrisini korur. Sulu kumlamanın belirgin özelliklerinden biri olarak, sarf kumu partikülleri suyun akışı ile karmaşık yüzeylerde dolambaçlı yollar bularak girer ve tüm yüzeylerde homojen bir parlatma sağlar.

Sarf kumu seçiminde kumun dayanımı göz önünde bulundurularak yüzeyin sertliğine göre uygun sertlikte kum seçimi yapılmalıdır. Sulu kumlama haznesi sarf kumu ve su nedeniyle korozyona neden olabilecek bir ortama sahip olduğu için makinelerimizin suyla temas eden tüm kısımları paslanmaz çelikten imal edilmiştir.

Uygulama Avantajları
Sulu kumlama teknolojisi birçok avantajının yanında; geleneksel kuru kumlamaya kıyasla kalıp hazırlamada daha hızlı, daha etkili ve daha dengeli bir yüzey işleme olanağı sağlar. Sulu kumlama, kalıp üzerindeki köklü kontaminasyonları altta kalan yüzeye zarar vermeden giderir. Aynı zamanda bu proses, parlatma öncesinde kostik temizliği sonrası gerekebilen kurulama için harcanan zamanı ortadan kaldırır.

Sulu kumlama sisteminin önemli avantajlarından bir diğeri ise kalıp yüzeyinde yüksek standartlarda parlatma sağlayarak el taşı ile yapılacak parlatma süresinden zaman tasarrufu sağlamasıdır. Sulu kumlama sisteminde partiküller, kuru kumlamaya göre daha yoğun olduğu için yüzeyden akarak daha yüksek oranda temas eder ve maksimum yüzey kalitesi sağlar.

Böylelikle sulu kumlama prosesinin sağladığı önemli bir diğer avantaj artan kalıp başarısı ile nihai işlemin kalitesini arttırmasıdır. Sulu kumlama prosesi homojen parlatma yaparak üretim için tam başarı sağlar.

Sulu kumlamanın teknolojik üstünlüğü; homojen parlatma sağlayarak, kritik yüzeylerin temizlenmesinde kuru kumlamada görülen değişken akış oranlarının neden olduğu olumsuzluklara başarılı bir alternatif olmasıdır. Bazı kuru kumlama prosesleri değişken yoğunluk nedeniyle kalıp yüzeyine zarar vererek üretilen profilin düşük performanslı olmasına neden olur, sulu kumlama için bu söz konusu değildir. Sürekli tutarlı ve homojen yüzey parlaklığı sağlayarak ekstrüzyon preslerinin kalıp başarı oranlarını arttırır. Eşdeğer ekstrüzyon preslerinde, sulu kumlama sistemi kullanıldığında kalıp başarısında %4'e varan oranda artış gözlenmektedir.

Sulu kumlama aynı zamanda daha iyi bir çalışma ortamı sunar. Prosese su eklendiği için havada uçuşan kum partikülleri olmaz ve zamanla makine çevresinde oluşabilecek birikmelere engel olur. Bu, yüksek düzey endüstriyel hijyen, işletme içerisinde fazladan temizlik sağlar ve bakım ihtiyaçlarını azaltır.

SULU KUMLAMA KAZANI
Sulu Kumlama Kazanı
SK 300 OTM SULU KUMLAMA KAZANI

SULU KUMLAMA MAKİNALARI

Sulu kumlama denildiğinde iki tip uygulama akla gelmektedir. Kabin tipi Sulu Kumlama Makinası ve sulu kumlama nozulu ile sulu hale getirilmiş Otomatik Basınçlı Kumlama Kazanıyla yapılan kumlama, suyla beraber yapılan kumlamanın iki çeşidini oluşturur.

KABİN TİPİ SULU KUMLAMA MAKİNASI
Dünyada sulu kumlama olarak kabul edilen sistemi kullanan makinedir. Sulu kumlama makinasının ülkemizdeki ilk ve tek üreticisi Saykar Metalurji'dir. Mevcut kumlama teknikleri içerisinde en ileri sistem olan sulu kumlama ve makinası yüzey parlatma ve hassas kumlama için tasarlanmıştır. Suyun yüzey gerilimi ve akışkanlık özelliklerinden yararlanarak sarf kumunun yüzey efekti geliştirilmekte ve kontrol edilmektedir. Sulu kumlama kabini doğrudan suyun dinamik özelliklerinden yararlanmaktadır. Sulu kumlama makinelerimiz ülkemizde, yurtdışına yapılan ihracatlarla Avrupa ve komşu ülkelerde bir çok firmada güvenle kullanılmaktadır.

SULU KUMLAMA KAZANI
Ülkemizde sulu kumlama denince en yaygın akla gelen makinadır. Esasen kumlama sistemi susuz olarak çalışmaktadır. Fakat sulu kumlama nozulu kullanılması durumunda sulu kumlama nozuluna su hortumu bağlanarak sisteme su dahil edilir. Sulu Kumlama Kazanı için 2 ya da 3 bar olarak basınçlandırılmış su sağlanması yeterlidir. Sulu kumlama nozulu püskürtme çıkışının etrafından dairesel olarak suyu perdeleme yapacak şekilde dışarı verir. Böylelikle kumlama esnasında açığa çıkan toz doğrudan su tarafından tutularak toz etkisi ortadan kaldırılmaktadır. Sulu kumlama kazanı yüzey işlemede suyun etkilerinden yararlanmaz. Yalnızca toz oluşumunu engellemek için ıslatma etkisini kullanır.


***Saykar Türkiye'nin En Çok Tavsiye Edilen Sulu Kumlama Makinası Üreticisidir***
CE

Saykar e-mail
Saykar Telefon
0216 660 14 80

"Saykar Toplam Kumlama Makinası Sayısı 1563"

"Sulu Kumlama Makina Sayısı 167"

Sulu Kumlama

© Saykar Sulu Kumlama Makinaları